Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Co to może być ?

  1. #1
    Tomekk
    Gość

    Domyślnie Co to może być ?

    Witam.
    Tydzień tamu miałem problem ze 156. Problem tkwił w tym, że dziwny dźwięk dobiegał z pod maski. Po czasie mechanik stwierdził, że to pompa wspomagania. Tak więc kupiłem i założyłem pompę u mechanika. Około po tygodniu dziś usłyszałem ten sam hałas ;/;/ co to kurw* jest ? Maglownica, zapchany przewód do pompy, czy uszkodzona pompa wspomagania ;/
    Pod samochodem zostawiam czerwoną plamę( prawdopodobnie płyn wspomagania) przy skręcie głos się nasila.

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    Dziwny dźwięk to pompa ale nie koniecznie była uszkodzona po prostu miała mało płynu a teraz masz to samo po wymianie i czerwona plama pod autem to na pewno płyn wspomagania masz albo nieszczelne przewody chłodnicy wspomagania albo maglownica wysiadła ale najpierw sprawdź przewody chłodnicy wspomagania znajdują się pod chłodnicą posprawdzaj i będziesz wiedzieć wszystko bo jeśli nie to to maglownica zostaje

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Trzeba przejrzeć cały ulad pod kątem szczelności, nie tylko w okolicach chłodnicy. Ja np. miałem nieszczelność w miejscu przykręcenia przewodów do maglownicy. Po dokręceniu śruby jak ręką odjął.

  4. #4
    Tomekk
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Dzisiaj zdjąłem koło żeby zobaczyć jak to wygląda, więc wygląda to tak...
    Po zdjęciu koła widać maglownicę, w głębi widać 2 przewody 1 z nich na łączeniu jest mokry, a plamy są widoczne właśnie w tej okolicy spodu samochodu tzn. okolice lewego koła.
    Po odpaleniu samochodu hałas ten sam, ale już się nie lało, może dla tego ze samochód był na podnośniku ? ( przechylony na prawą stronę ) Albo krótko chodził ?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Nie lało się bo krótko chodził. Tam jest takie ciśnienie, że przechył nie ma nic do rzeczy. Wygląda na to, że masz to samo, co ja kiedyś. Dostęp do tych śrub jest paskudny. Mnie się udało w miarę łatwo dokręcić bo akurat zauważyłem to sączenie, kiedy miałem wyjęty koplektor ssący.

  6. #6
    Rajek
    Gość

    Domyślnie

    Kolego lepiej spr. poziom płynu do wspomagania i zalej go na max. bo pompę zatrzesz i wtedy następną szlak trafi. Powiem ci że ja też ostatnio miałem problem z uciekającym płynem ale to było spowodowane czymś innym nie będę się rozpisywał czym żeby ściągną przewód od maglownicy to trzeba się trochę namęczyć częstym przypadkiem wyciekania płynu są przeżarte przewody aluminiowe które idą pod chłodnicą przez naszą piękną sól którą sypią na drogę :/

  7. #7
    you
    Gość

    Domyślnie

    No i ja dołaczyłem do tego grona
    Otóż zajechałem do pracy, wszystko normalnie. Ale po wyjściu z pracy odpalam a tu brak wspomagania. Płynu brak. wlałem płyn na wyłaczonym aucie kiedy pompa nie pracuje,ale od razu płyn ucieka. Plama właśnie pod lewym kołem. Gdyby uszkodzenia były w pompie lub maglownicy to uciekałby na włączonym chyba? A ucieka od razu po wlaniu kiedy auto nie chodzi.

    Żeby dojechać do mechanika mogę wyjąć bezpiecznik od pompy żeby ją wyłączyć i nie zatrzeć?
    Ostatnio edytowane przez you ; 16-02-2010 o 14:51

  8. #8
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie pekl albo rozszczelnil Ci sie przewod do pompy.

  9. #9
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    ja już dwa razy miałem problem z przewodami od wspomagania i poważnie myślę nad wymianą wszystkich

  10. #10
    you
    Gość

    Domyślnie

    Oby to był przewód. Mogę wyjąć bezpiecznik żeby jej nie zatrzeć i śmigać do mechanika?Jeśli tak to, który to? Czy jeśli nie ma płynu to ona i tak nie działa?
    Ostatnio edytowane przez you ; 16-02-2010 o 15:29

Podobne wątki

  1. Alfa 146- czy wartą tą? a może inną? Może 156? Pomocy!!
    Utworzone przez guziaster w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 17:29
  2. Co to może być...?
    Utworzone przez Majki w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 00:22
  3. Co to może być??
    Utworzone przez werter81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 16:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory