Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Czy te samochody naprawdę mają duszę?

  1. #1
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie Czy te samochody naprawdę mają duszę?

    Troche ponad rok temu Alfa mi zastrajkowała i parę dni minęło zanim doszedłem o co biega. Mianowicie jednocześnie zacięła się pompa paliwowa i padł przekaźnik jej sterowania. Zanim odnalazłem te dwie usterki trochę musiałem się pomęczyć. Teraz przestała mi palić na benzynie. I okazuje się, że komputer nie steruje pompą paliwa a pompa nawet po podaniu napięcia nie rusza. Znów dwie usterki na raz, które znacznie utrudniają diagnozę. Żeby dodać smaczku to wspomnę tylko o tym, że awaria wystąpiła dzień przed wyjazdem po nowy samochód. Ostatnia trasa w jaką zawiozła mnie Bella to wyjazd po nowy nabytek. I tak stoi od tygodnia aż w końcu dziś wziąłem się za nią by odkryć jej kaprysy. Powiedziałem dość, w planach było przejeździć nią jeszcze zimę ale jak nie chce to nie będę jej zmuszał. Pozbywam się jej, jakby ktoś był chętny to sprzedaję na części. Może i ma duszę ale ja nie mam cierpliwości.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    więc chyba nie jesteś prawdziwym alfaholikiem...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    właśnie wszyscy to w nich kochamy że są tak nieprzewidywalne, że to nie jest tylko kilka kilogramów złomu które stoi w garażu, tylko troszkę wiecej. Jeśli chcesz zrezygnować trudno...szkoda bedzie belli.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    ja (może jestem dziwny) ale gadam do swojej w myslach
    Ze 164 trudno się wyleczyć

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar sikor155
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    łódz(Śródmieście)
    Auto
    AR 155 V6,156 1,8 16v
    Postów
    906

    Domyślnie

    Koledzy model 155 ma tylko duszę .
    Aktualnie AR 166
    3,0 24v 99
    3,0 24v 04

    Były AR 155 1,8 8V 97R
    AR 155 1,8 FORMULA 94
    AR 155 1,8 16V 98R
    AR 155 2,5 TD 97R
    AR 155 2,0 8V
    AR 146 1,4 16V 98R
    AR 146 1,4 BOXER 96R
    AR 156 1,8 16V
    AR 155 2,0 8V

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Tak tak, bo inne alfy po 155 to już nie alfy tylko fiaty ! ale cii nie mówcie nikomu bo was zbanują
    145/6 to przecież fiaty tylko ze scudetto na masce, a 156/147 to w ogóle wymysł szatana. 159 jest ładna ale przecież to też nie wiadomo co - wiekszości sie podoba ale nikt nie powie ze jest ok bo to 155 jest ostatnią Alfą.
    Te nowe to muminy ... i nie mają nic z alfą wspólnego.
    Ale mnie śmieszy takie podejście nawet sobie nie wyobrażacie. Nie ma to jak poprawa humoru z samego rana.
    Co do autora tematu - taki już urok aut i nie tylko alf, w mojej 145 też nie działa kilka rzeczy, ona sama nie jeździ od grudnia, ale stopniowo step by step staram się ją odremontować, a później sprzedać, żeby zrobić miejsce na coś nowszego.
    To nie dusza aut, to magia tych samochodów, kiedy jedziesz i masz świadomość że coś może być nie tak, a jednocześnie może się nie zepsuć przez dłuugi czas _
    147 powodów do zadowolenia

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekcem Zobacz post
    Troche ponad rok temu Alfa mi zastrajkowała i parę dni minęło zanim doszedłem o co biega. Mianowicie jednocześnie zacięła się pompa paliwowa i padł przekaźnik jej sterowania. Zanim odnalazłem te dwie usterki trochę musiałem się pomęczyć. Teraz przestała mi palić na benzynie. I okazuje się, że komputer nie steruje pompą paliwa a pompa nawet po podaniu napięcia nie rusza. Znów dwie usterki na raz, które znacznie utrudniają diagnozę. Żeby dodać smaczku to wspomnę tylko o tym, że awaria wystąpiła dzień przed wyjazdem po nowy samochód. Ostatnia trasa w jaką zawiozła mnie Bella to wyjazd po nowy nabytek. I tak stoi od tygodnia aż w końcu dziś wziąłem się za nią by odkryć jej kaprysy. Powiedziałem dość, w planach było przejeździć nią jeszcze zimę ale jak nie chce to nie będę jej zmuszał. Pozbywam się jej, jakby ktoś był chętny to sprzedaję na części. Może i ma duszę ale ja nie mam cierpliwości.
    wspolczuje
    ja nigdy klopotow ze 145 nie mialem, pare dupereli ale to kazde auto starsze ma
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Tak tak, bo inne alfy po 155 to już nie alfy tylko fiaty ! ale cii nie mówcie nikomu bo was zbanują
    145/6 to przecież fiaty tylko ze scudetto na masce, a 156/147 to w ogóle wymysł szatana. 159 jest ładna ale przecież to też nie wiadomo co - wiekszości sie podoba ale nikt nie powie ze jest ok bo to 155 jest ostatnią Alfą.
    Te nowe to muminy ... i nie mają nic z alfą wspólnego.
    Ale mnie śmieszy takie podejście nawet sobie nie wyobrażacie. Nie ma to jak poprawa humoru z samego rana.
    Co do autora tematu - taki już urok aut i nie tylko alf, w mojej 145 też nie działa kilka rzeczy, ona sama nie jeździ od grudnia, ale stopniowo step by step staram się ją odremontować, a później sprzedać, żeby zrobić miejsce na coś nowszego.
    To nie dusza aut, to magia tych samochodów, kiedy jedziesz i masz świadomość że coś może być nie tak, a jednocześnie może się nie zepsuć przez dłuugi czas _
    ostatnia prawdziwa alfa to 75. 155 miała do niej nawiązywać, proponuje poczytać jak była projektowana jej karoseria (nałożenie profili 75 i 155). Poza tym dla mnie najważniejsza kwestia silnik - wszystko co nie ma pod maską starego ts-a (albo raczej nord) i busso (bx można by też zaliczyć ale on specjalnie nie zdobył 'popularności' i ogólnie mało komu podchodzi) to kpina a nie AR.

    Aha wszystko po 156 to opel... aż się rzygać chce... no dobra 159 mi się podoba i pewnie sobie taką sprawie ale zaraz zagości tam 3.2 busso

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Cuore Sportivo grande debeto tyle na temat serca wloszczyzny
    Ja po raz 4 albo 5 nie wiem bo już nie liczę wymieniłem alternator tym razem chlapneło na niego podczas wielkiej ulewy w Warszawie. Nawet jeśli ten samochód ma duszę to strasznie rogatą

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał jj82 Zobacz post
    Cuore Sportivo grande debeto tyle na temat serca wloszczyzny
    Ja po raz 4 albo 5 nie wiem bo już nie liczę wymieniłem alternator tym razem chlapneło na niego podczas wielkiej ulewy w Warszawie. Nawet jeśli ten samochód ma duszę to strasznie rogatą
    nie chlapnęło, kolego, nie chlapnęło, tylko wjechałeś w kałużę z dużą prędkoscią i masz co chciałeś. Jak ktoś nie myśli, to efekty potem są dobitne wszystko wisi nisko, wjazd w dużą kałużę na prędkosci, rozgrzany silnik, uderzenie wody... Ludzie, co wy robicie)
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

Podobne wątki

  1. [159] Farbowane lisy- czyli co tak naprawdę kupiłem
    Utworzone przez Czarny Kocur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 08:49
  2. P1555 - czyli jak to z tym jest naprawdę ? ;)
    Utworzone przez @sdero w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 10:46
  3. [155] Dziura --- Proszę naprawdę o Pomoc
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory