Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Elektryka - licznik, klapa, światła drzwi

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    6

    Domyślnie Elektryka - licznik, klapa, światła drzwi

    Witam
    Jestem nowy i jeszcze nie wszystko wiem a szukałem trochę i nie znalazłem jak naprawić usterki.

    Posiadam Alfe 147 1,6 (105) rocznik 2001 5D i mam takie problemy:
    1. miganie zegarka, licznika
    2. nie działa otwieranie klapy guzikiem z konsoli.
    3. światła w drzwiach świecą non stop

    Proszę o pomoc co to wszystko znaczy ?

    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar wawi
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Śrem
    Auto
    Alfa Romeo TS 1.6 120KM 01'' r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    witam Cie, miałem nie tak dawno podobny dziwny objaw a mianowicie przepaliła mi się żarówka postojowa w mojej Alfie, i wyświetlił mi się komunikat "żółte słoneczko" tak to nazwałem, znalazłem na forum, że mam problem z jakąś żarówką albo podświetlenie tablicy rejestracyjnej albo postojówka, itp. Następnie wyciągnąłem przepaloną postojówkę, i teraz najlepsze, jeździłem może parę dni bo nie było czasu kupić nowej, i nagle dziwne rzeczy zaczęły się dziać, podświetlenie zegarów zaczęło migotać, klapa z tyłu nie chciała się na przycisk z samochodu ani z kluczyka otwierać, prędkościomierz w pewnym momencie nie pokazywał prędkości, licznik od poziomu benzyny nie reagował wcale i światła w drzwiach po zamknięciu auta świeciły bez przerwy :-/ więc podobny problem mnie spotkał a tylko wyciągnałem żarówkę, okazało się, że doszło do zwarcia i przepalił się bezpiecznik który to zwarcie powodował, znalazłem w internecie układ elektryczny do mojej belli , zakupiłem za 7 zł zestaw bezpieczników i odpowiednie wymieniłem, włożyłem od razu nowe postojówki i do dziś jest wszystko OK.

    z Alfą jak z kobietą ma swoje dni ;-) ale i tak ją kochasz za to, jak się czujesz gdy ją prowadzisz. Pozdrawiam. Powodzenia :-)

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Witam

    Ad 1. Podłączono nowy osprzęt, lub dłubano w liczniku - należy wykonać proxy alignement (podłączyć pod komputer, lub examiner) - "nauczyć" komputer połączenia z osprzętem (chodzi o szynę CAN)

    Ad 2.i 3 - Po wykonaniu proxy alignement problemy te mogą zniknąć, jeśli nie przyjrzyj się centralkom sterowania szyb i wiązkom kabli wchodzących w drzwi , bowiem ich przerwanie skutkuje "śmiercią guzika od klapy" świecące stale światła w drzwiach mówią o zawieszonym czujniku zamknięcia drzwi.
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Zanim pomyślisz o proxy poszukaj błędów w każdym z elementów działających w sieci CAN czyli szyby przód, szyby tył, klima, zegary i body oczywiście.
    Nie rób proxy od razu bo może się okazać że coś wyrzucisz z systemu na dobre.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar czyrek
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    jest 159 ELEGANTE/SPORT 1,9 jtdm 8v, Mito 1,6 jtdm, była 147 jtd 8v, była 159 SW jtdm 8v chip
    Postów
    137

    Domyślnie

    w ktorym miejscu szukać problemu, jeżeli po otwarciu drzwi nie zapala się oświetlenie wewnątrz, lampki w drzwiach świecą, zegary się podświetlają

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    W lampkach.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar czyrek
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    jest 159 ELEGANTE/SPORT 1,9 jtdm 8v, Mito 1,6 jtdm, była 147 jtd 8v, była 159 SW jtdm 8v chip
    Postów
    137

    Domyślnie

    normalnie lampki reagują na inne pozycje przełącznika nie działa jedynie pozycja reagująca na otworzenie drzwi

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    pewnie czujnik w drzwiach, po otwarciu wszystkich drzwi nie swieci sie??

  9. #9
    Maar
    Gość

    Domyślnie

    A sterowanie szybami i lusterkami działa poprawnie?

    Pytam bo to wszystkie rzeczy które wymieniłeś plus te co ja dopisałem mogą być przyczyną zwarcia w cholernie skomplikowanej (jak dla mnie) elektronice mieszczącej się w obudowie sterownika szyb i lusterek. Jak to odepniesz to przestają działać: szyby, lusterka, światła w drzwiach, bagażnika przyciskiem też nie otworzysz no i oczywiście miga licznik kilometrów.

    Ja bym tam szukał przyczyny problemów.

    Pozdrawiam!

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dobra to zacznę od początku.
    Wymieniałem linki hamulcowe w całości, ładowałem akumulator i poszło bez większych problemów. Następnego dnia wsiadając do samochodu usłyszałem jak bagażnik się otworzył pomyślałem spoko pewnie nacisnąłem przycisk na kluczyku, zamknąłem klapę i zadowolony, że wczoraj wykonałem kawał dobrej roboty ruszyłem. Chwila jazdy i tu nagle wszystko mruga myślę co jest jeszcze takiej choinki nie widziałem. Wróciłem do domu i zacząłem grzebać odłączyłem akumulator i podłączyłem ponownie znowu usłyszałem tylną klapę zamykam wsiadam do środka i naciskam przyciski (klapa tylna) i nic, licznik mruga światła w drzwiach świecą się cały czas. Posprawdzałem bezpieczniki znalazłem spalony ale niestety to nie ten - zapalniczka. Na noc odłączyłem akumulator żeby się nie rozładował rana podłączyłem i światła w drzwiach nie świeciły ale reszta rzeczy dalej nie działa (lusterka, szyby, klapa) ale trudno trzeba pojechać do roboty. Jak wróciłem myślę zobaczę jeszcze raz ale za chwile najpierw trzeba coś zjeść, gdy wróciłem wsiadam do samochodu patrze CUD wszystko wróciło do normy - nie wiem co się dzieje ale już kupiłem bezpieczniki i żarówki tęż wymienię bo zauważyłem że nie mam wstecznego.

    Sądzę, że to coś z przewodami gdzieś jest spięcie jutro jeszcze posprawdzam żarówki wszystkie (juz chciałem jechać do serwisu albo kupić kabel - i tag go chyba kupie)
    Ostatnio edytowane przez NoeAszek ; 06-12-2011 o 20:27

Podobne wątki

  1. [159] Drzwi pasażera przednie - padnięta elektryka/błą centralki drzwi pasażera
    Utworzone przez kizior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-02-2022, 12:39
  2. [156] Elektryka drzwi
    Utworzone przez MTS w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2015, 08:01
  3. [156] Elektryka drzwi....
    Utworzone przez slow w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 13:28
  4. [164]Elektryka-światła kabinowe-zwara
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2007, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory