Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Alfa gtv problem z klimatyzacja

  1. #1
    zapi17
    Gość

    Domyślnie Alfa gtv problem z klimatyzacja

    Witam wszystkich. Od niedawana jestem posiadaczem alfy romeo gtv 2002r 2.0 ts edizione sportiva.

    Mam 2 problemy mianowicie:

    -pierwszy problem to parują lekko szyby - nie ubywa płynu z chłodnicy, postanowiłem wymienić filtr kabinowy , stary rzeczywiście był cały zapchany. Po wymianie na nowy tak jakby trochę sie poprawiło. Przy wymianie zauważyłem ze tak jakby pod tym podszybiem na około tego filtra jest poobklejane silikonem prawdopodobnie gdzieś tam podcieka woda i potem jest mokry filtr i stąd ta para na szybach. Myślałem żeby wymienić parownik czy może da się go przeczyścić jeśli tak to gdzie on się znajduje?? co o tym sadzicie??

    - drugi problem to z załączaniem sprężarki. Gdy kupiłem auto wszystko było dobrze pojeździłem trochę na klimie i niespodzianka. Sprężarka załącza się gdy nacisnę przycisk obiegu zamkniętego. Potem gdy nacisne przycisk od klimy a wyłączę obieg zamknięty to sprezarka pracuje normalnie. Kiedyś rano zauważyłem ze gdy przekrece kluczyk na zaplon to kontrolka na przycisku od klimy mrugnie pare razy. Czy to moze byc spowodowane mała iloscia czynnika chłodzacego?? jakies pomysły z gory dziekuje za kazda podpowiedz. Zamierzam wogole zaczac od przeserwisowania całego układu klimatyzacji jednak chcialbym cos wiedziec wiecej na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez zapi17 ; 28-08-2013 o 22:05

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    zacząć to od poprawienia tego co napisałeś
    nie da się tego odczytać normalnie

    aha a z tego co tu wydedukowałem to zacznij od podpięcia kompa pod auto i sprawdzenia błędów może coś jest nie tak z klimą?
    może brakuje czynnika?

    Jeszcze jest takie cos jak przegląd klimy też mógłbyś w to zainwestować sokoro stwierdzasz problem

  3. #3
    zapi17
    Gość

    Domyślnie

    juz poprawiłem teraz czekam na jakies sugestje

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    "pisze z roboczego kompa i nie mam znakow interpunkcyjnych" u mnie byl problem z biegami wentylatora no i przekaznik od klimy, wyczyscilem styki, przegladnolem kable i pojechalem nabic klime... problem znikl, ale jak u ciebie sa takie cyrki to moze jakies przebicie na przewodach, ale przekaznik tez moze byc winowajca... ja w jtsie mam go z lewej strony od silnika podpisane ac, tam sa przekazniki. powodzenia i sry ze bez normalnych liter jak analfabeta XDDDD

  5. #5
    zapi17
    Gość

    Domyślnie

    zrobilem tak jak koleha radził i pomoglo. Wyciagnelem ten bezpiecznik podpisany pod maska ac poruszalem tymi kablami pod tym przekaznikiem i teraz klima dziala tak jak powinna tylko ciekawe jak długo narazie sieciesze hihi

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    no to gitara, ja mam spokoj juz 3 miesiace;] od czasu do czasu trzeba jej poswiecic uwage bo inaczej sie gniewaXD pozdrawiam, btw te kable tam sa strasznie scisniete i moga ocierac o ta cienka blaszke do ktorej jest przytwierdzona obudowa, przez to moze robic zwore, najlepiej zabezpieczyc to tasma albo kawalkiem peszla plastikowego;]

  7. #7
    zapi17
    Gość

    Domyślnie

    Problem powrocil. Zauwarzylem jednak ze gdy wyciagne bezpiecznik od klimy pod maska 30a i wloze go spowrotem nastepnie odpale auto i zalacze klime ta gwiazdka to sprezarka startuje. Moge ja wylaczyc i spowrotem zalonczyc i zeczywiscie sprezarka sie zalancza. Gdy tylko zgasze auto i odpale ponownie to juz sie sprezarka nie zalaczy po nacisnieciu przycisku klimy, dopiero wtedy jak zalacze obieg zamkniety. Moze jakis czujnik sie resetuje gdy wyciagne i wloze bezpiecznik??

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    takich cyrków nie miałem, winny może być uszkodzony czujnik ciśnienia klimy, pokauje różne błędne wskazania... stąd problemy z odpaleniem klimy z przycisku. Dziwne tylko to że gdy załączysz obieg zamknięty to sprężarka startuje, jedyne co mi przychodzi na myśl to przekaźnik, z ciekawości zajrzałem u siebie i tam są te czerwone kostki"przekaźniki" jak naciskasz przycisk klimy to powinno kliknąć w nim na styku, jak nie klika to albo wyciągnąć, przeczyścić i spróbować ponownie... Jeżeli nie no to szukać przyczyny przed przekaźnikiem czyli przycisk, kable(mało prawdopodobne chyba że na stykach lub łączeniach"kostki") ogólnie komp na podstawie danych z czujnika ciśnienia. Wertując diagramy elektryczne, wnioskuje że to też ma połączenie przez centrale alarmu...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0682[1].jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	99.4 KB
ID:	107666Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0683[1].jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	94.7 KB
ID:	107667 może schemat coś pomoże

  9. #9
    zapi17
    Gość

    Domyślnie

    kolego a powiedz mi w ktorym miejscu znajduje sie ten czujnik od klimatyzacji?? i czy da sie go wymienic bez spuszczania cieczy chłodzacej??

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    u mnie jest w okolicy zaślepek do uzupełniania czynnika chłodzoncego, taki czarny. Ale jak go sprawdzić hmmm nie miałem okazji a jak pojechałem z problemem do pewnego "elektryka" to mi jeszcze dodatkowo 1 i 2 bieg wentylatora przestał działaćXD a i sprawdzić to możesz samą wtyczkę bo on jest wkręcony w rurke, jak go ruszysz spierniczy czynnik. Ciekawe czy komputer by coś pokazał... Jak nie pozostaje zapytać jakiegoś fachmana od klimy, eh ja dziś miałem przygodę z czujnikiem nad pedałem hamulca "stop się świecił cały czas";]

Podobne wątki

  1. Problem z klimatyzacja
    Utworzone przez gruberek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 12:17
  2. Problem z klimatyzacja
    Utworzone przez czubasa w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 18:00
  3. problem z klimatyzacja
    Utworzone przez b4amber w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 13:41
  4. problem klimatyzacja
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 21:51
  5. Problem z klimatyzacja
    Utworzone przez kshaq w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 14:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory