Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: JTD - dwa pytania po zakupie. (grzanie i odpalanie)

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    GT 1.9JTD
    Postów
    228

    Domyślnie JTD - dwa pytania po zakupie. (grzanie i odpalanie)

    Witam.

    Ostatnio nabyłem wypatrzoną Alfę, wymagała trochę wkładu ale powoli już wszystko się klaruje .

    Obecnie pozostały mi dwie kwestie. Podczas wymiany rozrządu, wymieniony był również termostat ( stary pozostał w pozycji otwartej). Problem w tym że gdy ogrzewanie jest wyłączone nie ma problemu aby osiągnąć okolice 90C w momencie załączenia ogrzewania nastawa 22C ( przykład z dziś rana. temp zwe. -2), wskazanie temperatury momentalnie spada, ( wyłączenie ogrzewanie temperatura rośnie do 90C), dodam że termostat na chłodnice podczas grzania się nie otwiera ( przy wskazaniu temperatury 80C wąż do chłodnicy zimniutki), nie wiem czy to normalne zjawisko w JTD czy może coś z układem nie tak ?

    Czytałem inne tematy to w pierwszej kolejności padało na termostat ale mój jest nowy i chyba sprawny ( na chodnice się nie otwiera podczas dogrzewania).


    Drugą rzeczą jest kręcenie rano żeby odpaliła różnie z 4 może więcej obrotów ( pojawiło się to przy ujemnych temp.) Sprawiłem MESem ciśnienie, na zapłonie i połączeniu się z EQU wartość oczekiwana wysokiego ciśnienia to 350bar a rzeczywista 10 bar dopiero po przekręceniu rozrusznikiem rośnie ( własnie tak w czasie 4 obrotów). Ciśnienie nawet po nocy powinno być zdecydowanie wyższe czy te 10 bar świadczy o nie szczelności? Po odpaleniu ciśnienie rzeczywiste pokrywa się z oczekiwanym.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez pawel365 ; 02-12-2014 o 23:55 Powód: Drugi kwestia

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 jtd (2004)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel365 Zobacz post
    Witam.

    Ostatnio nabyłem wypatrzoną Alfę, wymagała trochę wkładu ale powoli już wszystko się klaruje .

    Obecnie pozostały mi dwie kwestie. Podczas wymiany rozrządu, wymieniony był również termostat ( stary pozostał w pozycji otwartej). Problem w tym że gdy ogrzewanie jest wyłączone nie ma problemu aby osiągnąć okolice 90C w momencie załączenia ogrzewania nastawa 22C ( przykład z dziś rana. temp zwe. -2), wskazanie temperatury momentalnie spada, ( wyłączenie ogrzewanie temperatura rośnie do 90C), dodam że termostat na chłodnice podczas grzania się nie otwiera ( przy wskazaniu temperatury 80C wąż do chłodnicy zimniutki), nie wiem czy to normalne zjawisko w JTD czy może coś z układem nie tak ?

    Czytałem inne tematy to w pierwszej kolejności padało na termostat ale mój jest nowy i chyba sprawny ( na chodnice się nie otwiera podczas dogrzewania).


    O drugiej kwestii napiszę wieczorem bo śpieszę się do pracy.

    Pozdrawiam.

    Temat w dziale głównym
    mam podobnie -jak ustawię na 20 to długo mi się nagrzewa do 90,ale np przy17 już prędzej(węży nie sprawdzałem),sprawdzę z ciekawości na wyłączonym ale to raczej normalne zjawisko i nie tylko w jtd. pzd.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    GT 1.9JTD
    Postów
    228

    Domyślnie

    Dawno dieslem nie jeździłem i myślałem już że dalej jest coś nie tak.. w benzyniakach tego zjawiska nie ma ale to jednak benzyniak.

Podobne wątki

  1. Drobne usterki, pytania i wątpliwości po zakupie.
    Utworzone przez lukasekg w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 13:43
  2. [159] Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie
    Utworzone przez megauchuch w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 08:34
  3. [159] Pytania po zakupie
    Utworzone przez Gixer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:04
  4. [145] Doprowadzenie auta po zakupie- pytania
    Utworzone przez Wild Luke w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 21:29
  5. [146] Grzanie
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 17:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory